Ekologiczne środki czystości

W czasach postępującego zatrucia środowiska naturalnego, gdy już nie tylko ludzka działalność przemysłowa ale również, i to w nie mniejszym stopniu, codzienne życie zwykłych ludzi doprowadza do skażenia przyrody, bardzo ważne jest, aby propagować styl życia, który odciążyłby organizacje zajmujące się sortowaniem odpadów i ich utylizacją (czyli ponownym przywróceniem do użytku bez konieczności używania nowych materiałów – popularnie nazywanej recyklingiem).

Polityka zakazów, nakazów i różnego rodzaju kar grożących osobom i przedsiębiorstwom łamiącym zasady ochrony środowiska nie przyniosła oczekiwanych sukcesów. Dostrzega się jednak, że rządy państw ( tym, co z radością można odtrąbić jako sukces – Polski) zaczynają rozumieć ten fakt i zlecać opracowywanie planów kampanii reklamowych, których celem jest propagowanie zachowań proekologicznych – wytworzenie mody na działalność niezagrażającą przyrodzie. Jeśli się to uda, wytworzy się sytuacja, w której klienci np. firm sprzątających nie będą chcieli korzystać z usług firmy, która nie przestawiła się na ekologiczne środki czystości i stale używa tych, uważanych za toksyczne i szkodliwe. Reakcja łańcuchowa, stworzona w ten, sztuczny jakby nie patrzeć, sposób zmusi przedsiębiorców tej i innych branży do zmiany sposobów pracy czy to im się będzie podobało czy nie.

W zasadzie już widać efekty – wykonujące sprzątanie i usługi sprzątające Zachodniopomorskie firmy już teraz masowo, aczkolwiek wciąż w wyważony sposób, przestawiają się na ekologiczne środki czystości a sam ten fakt traktują bardziej jako reklamę swoich przedsiębiorstw, głośno i wielkimi literami rozpisując się o tym w Internecie i chwaląc w reklamach radiowych. Ale to wszakże o to właśnie chodzi – jeśli ekologia nie stanie się popularna sama przez się – niechaj stanie się popularna z konieczności lub chociaż by przy okazji.

Usuwanie grożących zawaleniem konstrukcji

Bardzo niebezpieczną sytuacją jest przebywanie w budynku, który grozi zawaleniem. Taki budynek nadaje się jedynie do rozbiórki. Konieczne jest więc przekonanie właścicieli, aby zgodzili się na usunięcie takiego obiektu.

Nie ma nic gorszego, jak mieszkanie w budynku, który grozi zawaleniem. Stwarza to realne zagrożenie dla osób, które w nim przebywają. Taki budynek w każdej chwili może się zawalić. Szczególnie groźne jest zawalenie się ścian działowych, które podtrzymują konstrukcję całego budynku. Dlatego też, bardzo często władze miasta zgłaszają takie budynki do rozbiórki w Szczecinie. Dzięki temu, są w stanie uchronić ich mieszkańców przed zagrożeniem życia. W takiej sytuacji mieszkańcom proponowane są zastępcze lokale dostosowane do ich potrzeb. Mogą tam mieszkać normalnie, bez zagrożenia życia.

usuwanie-grozacych-zawaleniem-konstrukcji-2Miasto decyduje się także na rozbiórkę tak zwanych pustostanów. Są to miejskie starszaki, w których bardzo często śpią bezdomni. Miejsca te prezentują się w bardzo zły sposób i kompletnie nie pasują do przestrzeni miejskiej, która jest zadbana i wyposażona w piękne, odnowione budynki. Dlatego też, miasta, które dbają o przestrzeń, zazwyczaj decydują się na rozbiórkę takich miejsc. I bardzo dobrze. Takich pustostanów oraz budynków grożących zawaleniem w mieście powinno być, jak najmniej. Dzięki temu nie będą stanowiły zagrożenia dla osób, które w nich przebywają, a także nie będą miejscem noclegu dla bezdomnych, którzy bez żadnego problemu mogą znaleźć schronienie w noclegowniach oferujących im pomoc.

Ponadto, takie nieestetycznie wyglądające budynki psują obraz całego miasta. Sprawiają, że przestrzeń nie wygląda zbyt dobrze. W związku z tym, bardzo istotne jest dbać o to, aby takie budynki znikały z powierzchni miast. Dzięki temu, wygląd miast będzie się w znacznym stopniu poprawiał. Można będzie cieszyć się z tego, że przestrzeń jest odpowiednio zadbana. Aż przyjemnie będzie spacerować po mieście, w których nie ma rozpadających się budynków i wszystko jest zadbane i wygląda bardzo estetycznie. Spacer po takim mieście będzie przyjemnością.

Więcej: banach-szczecin.pl

Zachodniopomorskie i firmy sprzątające

W branży oferującej sprzątanie usługi i usługi sprzątające w Zachodniopomorskim, województwo to stanowi teren dość trudny do zwojowania – szczególnie, gdy nasza firma dopiero powstaje lub ma powstać i zaczyna działalność od zera. Największą przeszkodę stanowi specyfika regionu: Zachodniopomorskie – jako część Polski najbardziej wysunięta na północny zachód jest niejako najbardziej oddalona od innych dużych ośrodków.

Mówi się, że ze Szczecina jest daleko do każdego innego miasta tej, lub podobnej wielkości. Fakt ten powoduje, że firmy sprzątające w naszym regionie, jeśli w porę zainwestowały spory, przekraczający zazwyczaj możliwości finansowe początkujących, kapitał początkowy, łatwo opanowały i praktycznie zmonopolizowały teren miasta Szczecina w dodatku rozsiały swoje filie po co większych miastach regionu, nie napotykając praktycznie konkurencji ze strony firm pochodzących z innych miast (które nie zdążyły założyć u nas swoich własnych filii). Mniejsze zaś (liczące po 30, 40 tysięcy mieszkańców) miasta w zasadzie mogą stanowić dobrą początkową bazę dla rozpoczynającego działalność firmy sprzątającej, szczególnie dla takiej, która nastawia się na obsługę wszelkiego rodzaju biur i urzędów.

Ciężko będzie nam jednak w takiej sytuacji o szybkie wzbogacenie, a na takim powinno nam zależeć, aby możliwie jak najszybciej dokonać zakupu profesjonalnego sprzętu, który niestety wymaga wielkiego wydatku, ale który jest niezbędny do rozszerzenia naszej działalności na szkoły a potem – gdy odpowiednio przeszkolimy pracowników i wyposażymy ich w jeszcze bardziej specjalistyczny i jeszcze droższy sprzęt – szpitali. Szkoły i szpitale zapewniają największe zyski przy najmniejszym ryzyku rozwiązania umowy przez klienta. Z tym, że, jeśli operowalibyśmy porównaniami – szkoły to kopalnie dla firm sprzątających kopalnie złota, ale szpitale przy nich to prawdziwe El Dorado. Ich obsługa wymaga jednak kosztownego przygotowania z naszej strony.

Działalność w branży sprzątającej

Zastanawiając się nad rozpoczęciem działalności w branży usługowej (w tym przypadku skupimy się na coraz bardziej popularnych w czasie ostatnich kilku lat i rokujących największe nadzieje na szybki rozwój – firmach oferujących takie usługi jak sprzątanie, ogólnie rozumiane utrzymywanie porządku w obiektach przemysłowych, biurach czy ogrodach (zarówno miejskich jak i coraz częściej w przydomowych, należących do osób prywatnych)) każdy przyszły przedsiębiorca powinien zapoznać się – przynajmniej pobieżnie – z zasadami dobrej komunikacji z przyszłym, potencjalnym klientem.

Najczęściej wielu ludzi uważa, że jeśli chodzi o firmę sprzątającą, wystarczy aby pracownicy wykonywali swoje zadanie sprawnie, dokładnie i tak szybko jak to możliwe w danej sytuacji. Wyniki, jakość wykonywanej pracy wszakże zaowocują dobrą opinią i same zapracują na siebie. Tymczasem, zanim jeszcze dojdzie do podpisania umowy a tym samym zanim nasi pracownicy dotrą do domu (lub budynku) klienta, trzeba przecież przekonać go, że to właśnie naszą firmę powinien wybrać. W tym względzie osoba, która spotyka się z klientem powinna bardziej przypominać przedstawiciela handlowego – dobrze leżący, zadbany garnitur zamiast spodni ogrodniczek i fikuśnej czapki z daszkiem to absolutne minimum. Również nasz samochód musi wyglądać czysto i zadbanie – rdza czy nawet zwykły brud podziałają odstraszająco (w końcu mamy się kojarzyć z czystością!).

Gdy mówimy o firmach oferujących sprzątanie i usługi sprzątające w Zachodniopomorskim, to województwo przoduje w innowacyjnych szkoleniach, które w zasadzie przypominają swoim programem szkolenia biznesowe dla pracowników dużych korporacji. Wywarcie dobrego wrażenia na kliencie to przysłowiowa połowa sukcesu – więcej nawet: zadowolony klient, który dodatkowo spotkał się z ponadprogramową uprzejmością i przyjemną obsługą chętniej poleci nasz znajomym. A przecież bycie miłym nic nie kosztuje.

Usługi sprzątające w Zachodniopomorskim

Sprzątanie usługi zachodniopomorskie – wyrażenie, co od razu rzuca się (i rzucać się musi) w oczy samo w sobie nie jest zbyt udatne. Nie jest nawet szczególnie intrygujące ani nie jest też skłaniające do zastanowienia się nad głębszym sensem i (być może istniejącym – być może wcale nie) ukrytym jego przekazem.

Te trzy wyrazy, ułożone w dodatku w sposób całkiem luźny i ordynarnie nieskładny niczym wyleniały kot rozlokowują się na bieli ekranu monitora – kaleczą swym lenistwem i niespójnością.  Niczym ów kot, niechlujnie przewracający się teraz na plecy i prostujący nieznacznie pałąkowaty, naturalnie wykrzywiony kręgosłup ni to jęknie ni to zamiauczy ni to wreszcie powie coś do nas językiem ni to ludzi ni zwierząt tak, że nie wiesz sam, choćbyś ucha nastawiał azali to mówi on co czy tylko w uszach ci dzwoni cichy pomruk. Tak to właśnie z owym zlepkiem wyrazów nieskładnych jest: sprzątanie usługi zachodniopomorskie…

Niby wiesz czego chce od ciebie ten paskudny kot, niby znasz sens słów, znasz go niezaprzeczalnie… No ale co z tego, że go znasz, skoro nie wiesz po jaką cholerę ten internetowy lis, który w dodatku płonie (dziwne, że to też zwierzak i to nawet do kota podobny, czyż nie?) pokazał ci tego zlepko-słowno-leniwego kocura, który nie ma ci pozornie nic do przekazania, ba! Ty wiesz, że on jest paskudny ale mimo to trwasz w zastanowieniu, mówiąc sobie „no i co, że sprzątanie i tak dalej?”. A kot o tym wie… wie, że tak myślisz i bardzo mu się to podoba. Bo, nawet jeśli nie wiesz o tym, ja również wiem, że będziesz się w kota wpatrywał i właśnie dlatego go tu umieściłem. Bo ja wiem, jak działa pozycjonowanie. Ty też wiesz?

Po co potrzebne są siłownie plenerowe?

Nowy rok skłania ludzi do refleksji i tworzenia noworocznych postanowień. Jedną z nich jest dbanie o swoje ciało. Warto wiosną wybrać się na siłownie plenerowe, na których będzie można to robić zupełnie za darmo, ponieważ miasta nie pobierają żadnych opłat od mieszkańców.

Trwałe urządzenia, które znajdują się na siłowniach plenerowych zapewniają pełny zakres ćwiczeń dla osób, które chcą zadbać o swoje ciało. Nie trzeba płacić za korzystanie z takich siłowni, ponieważ są one całkowicie darmowe. Znajdują się w miejskich parkach. Tworzone są przez miasta, które chcą zadbać o swoich mieszkańców i zachęcić ich do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Siłownia plenerowa jest odpowiedzią na potrzeby osób, które nie mają pieniędzy na drogie karnety na siłownie. Tutaj mogą ćwiczyć całkowicie za darmo. Na siłowniach tego typu znajdują się urządzenia, dzięki którym można dbać o wszystkie partie ciała, zarówno te górne, jak i dolne. Są również urządzenia, dzięki którym można zwiększać wytrzymałość ciała, poprawiać jego elastyczność, jak i wygląd. W związku z tym, można będzie tworzyć funkcjonalne zestawy ćwiczeń i dbać o każdy element swojego ciała. Na pewno takie rozwiązanie dla każdego będzie niezwykle korzystne.

Przy każdym urządzeniu znajdującym się na siłowni plenerowej znajduje się instrukcja obsługi. W związku z tym, dokładnie zostaniemy poinformowani do czego dane urządzenie służy i jak z niego korzystać. Dzięki temu, że tak będzie, na pewno można będzie cieszyć się z tego, że właściwie korzysta się ze znajdującym się tam urządzeń. W ten sposób, nie wyrządzą one krzywdy ćwiczącemu, a będą w stanie mu faktycznie pomóc. Dlatego też, jak najbardziej warto zapoznać się z taką instrukcją obsługi przed rozpoczęciem ćwiczeń. Dobrze wtedy na tym wyjdziemy.

Siłownie plenerowe są tworzone po to, aby zachęcać osoby do wykonywania na nich ćwiczeń. Dzięki temu, że tak będzie, można będzie cieszyć się z tego, że coraz więcej osób dba o swoje ciało i swoją kondycję. Można będzie cieszyć się z efektów, jakie uda się w takiej sytuacji uzyskać.

Plan rozwoju firmy sprzątającej

Aby zapewnić naszej firmie możliwość stałego rozwoju i przynoszenie stale rosnących zysków musimy – jako dobrzy menedżerowie – pomyśleć o zapewnieniu jej solidnego planu rozwojowego. Prawda niby stara jak świat i oczywista, przyjęta przez wszystkich i wszędzie. Na co dzień widać przecież wielkie korporacje, które inwestują wielkie pieniądze w otwieranie małych oddziałów (np. oddziałów wielkich banków w małych miasteczkach) w miejscach, w których może stwarzać to niejakie ryzyko niepowodzenia.

Niemniej bez innowacyjnych rozwiązań (i sporej dozy szczęścia – nieodmiennego towarzysza każdego sukcesu) nie uda się doprowadzić ryzykownego posunięcia do przynoszącego pożądane efekty końca. Dobrym przykładem na taki, dość nietypowy, pomysł rozwoju swojej firmy mogą być właściciele kilku szczecińskich firm sprzątających, skupiających się pod wspólnym szyldem roboczo nazywanym: sprzątanie usługi zachodniopomorskie. Przedsiębiorcy ci doszli do porozumienia, w wyniku którego postanowili rozszerzyć swoją dotychczasową działalność – zajmowali się produkcją środków czyszczących (proszków do prania, płynów do mycia naczyń i innych, środków do czyszczenia dywanów itd.) – zająć się nie tylko produkcją wyżej wymienionych środków czystości, ale również ich odpowiednim użyciem. Jako filie swoich firm zaczęli otwierać przedsiębiorstwa – zrazu małe, potem systematycznie się rozrastające w miarę zdobywania dobrej marki i rekomendacji coraz znaczniejszych w świecie biznesowym klientów – które oferowały usługi oczyszczania firm, biur, hal a nawet domów prywatnych i ogrodów, zapewniając wliczone w koszta wszystkie potrzebne środki.

Przedsięwzięcie, trzeba przyznać, nieco ryzykowne opłaciło się i chociaż luźny, nieformalny związek przedsiębiorstw stracił szybko charakter stowarzyszenia wzajemnej pomocy i nabrał wydźwięku raczej konkurencyjnego, niemniej wszakże taka sytuacja jest lepsza przede wszystkim dla klientów, gdyż konkurencja gwarantuje obniżenie cen.

Mycie okien na wysokościach

Patrząc na nich z dołu wielu ludzi myśli – szaleńcy! I właściwie nie można ich winić za takie myślenie, gdyż widok człowieka wiszącego tak wysoko, że z ziemi wygląda jak mały punkt z rączkami i nóżkami, przywiązanego jedynie do kilku linek (które przecież wcale nie wyglądają laikowi na bardzo solidne) i beztrosko pocierającego myjką szybkę ma prawo, a nawet powinien przyprawić o dreszcze.

Sprzątanie i związane z tym usługi w Zachodniopomorskim zaczęły opanowywać województwo już parę ładnych lat temu, jednakże mycie okien na dużych wysokościach stanowi jeszcze novum dla przeciętnych Szczecinian. Praca faktycznie nie należy to łatwych i przyjemnych – gdy się już wjedzie na wysokość kilkunastu pięter nie zjeżdża się na dół często nawet przez 11 godzin. Na górze je się śniadanie, obiad i kolację a przerwa w pracy wygląda tak, że zwisa się po prostu bezczynnie. Dlatego aby zostać pracownikiem firmy myjącej okna na dużych wysokościach nie wystarczy tylko nie mieć lęku wysokości ale należy również wykazywać się sporą odwaga, zręcznością (takie firmy nie tylko myją okna ale często też wieszają reklamy i różnego rodzaju wielkoformatowe ogłoszenia) i dobrą kondycją fizyczną.

Trzeba również posiąść umiejętności alpinistyczne – wspinaczkę, odpowiednie zaczepianie lin itp. Firmy organizują kursy alpinistyczne dla swoich (wyselekcjonowanych wcześniej) pracowników, ponieważ mało który pracownik wcześniej był już miłośnikiem wspinaczki. Trudno powiedzieć ile zarabiają pracownicy firm myjących okna na dużych wysokościach – wystarczy chyba jednak wspomnieć tylko, że zarobki pozwalają im na spokojne, dostatnie życie z pieniędzy, które zarobią w czasie ciepłego sezonu – w czasie jesieni i zimy takie prace nie są prowadzone.

Sprzątanie w budynkach

Wraz z rozwojem miast powstają w nich coraz to nowe rodzaje budynków. Sam Szczecin rozrasta się stopniowo o wiele szybciej niż jeszcze kilkanaście lat temu. Rozrasta się nie tylko wszerz ale i wzwyż. Do naszego miasta dotarła już moda na wieżowce i coraz więcej (a nowe, zmodernizowane przepisy podatkowe zawierające ulgi dla inwestorów z zewnątrz wprowadzone niedawno przez władze Szczecina zapewniają spore w tym względzie ułatwienia) firm postanawia wybudować własne budynki niż je wynajmować.

Budynki i ich wyposażenie wymagają jednak specjalnego utrzymywania – np. nieotwierające się (lub otwierające tylko w niewielkim stopniu) okna znajdujące się na wysokich piętrach wieżowców wymagają mycia z zewnątrz. Zatrudnia się w tym celu specjalne firmy, których pracownicy często przypominają (tak wyglądem jak i umiejętnościami) alpinistów – zwisając na długich, stalowych linach z ogromnych wysokości, lub wjeżdżając na specjalnych, podwieszanych również na linach platformach. W branży sprzątanie usługi w Zachodniopomorskim wciąż stanowi swoistą ziemię nieodkrytą, na której rodzimych firm tego typu pozostaje ciągle niewiele –  tutejsi przedsiębiorcy (menedżerowie, kierownicy, zarządcy) posiłkują się ofertami firm zamiejscowych. Niemniej firmy sprzątające na ziemi rozwijają się dość prężnie i mieszkańcy naszego miasta zaczynają coraz śmielej brać stery tego biznesu we własne ręce.

Naturalnym sprzymierzeńcem takich rodzimych inicjatyw jest bliskość Szwecji i Niemiec, z których to krajów dociera do nas wiele nowinek zarówno technicznych jak i sposobów wykonywania pracy innych niż tradycyjne. Wielu wyróżniających się w tym fachu pracowników swoje doświadczenie, które teraz przenosi na polski grunt, zdobywało właśnie pracując w ten sposób za granicą.

Opieka nad dziećmi

Polki bardzo często mogą znaleźć zatrudnienie w niemieckich domach jako opiekunki do dzieci. Uważane są przez tamtejszych rodziców za osoby bardzo ciepłe i takie, które będą w stanie ich dzieci otoczyć odpowiednią opieką.

Polski, jako opiekunki w Niemczech mogą zarobić naprawdę dobrze. Ponadto, otrzymują dach nad głową oraz wyżywienie. W związku z tym, za te rzeczy nie muszą płacić. Otrzymują je w ramach pensji, jaką wykonują. W związku z tym, mogą całą pensję odłożyć lub przeznaczyć na przyjemności. Na pewno więc pracując jako opiekunka, młoda dziewczyna może całkiem dobrze zarobić. Może dorobić się podczas wakacji. Dzięki temu, będzie miała odpowiednie pieniądze do tego, aby żyć i studiować po powrocie do kraju. Bardzo często, taka wakacyjna praca przeradza się w prace na stałe. Szczególnie, jeżeli niemiecka rodzina chce taką młodą dziewczynę ubezpieczyć. Otrzymuje ona wtedy pełne świadczenia medyczne, a taka praca liczy się jej do emerytury. W związku z tym, takie rozwiązanie jest dla niej bardzo atrakcyjne, ponieważ jest zatrudniona legalnie. Zdecydowanie, pozwala to na znaczne ustabilizowanie sytuacji życiowej.

Plusem z takiej pracy jest również to, że można nauczyć się perfekcyjne języka. W końcu trzeba będzie z dziećmi rozmawiać tylko po niemiecki. W związku z tym, nie będzie miało się innego wyjścia, jak rozwijać swoje słownictwo i doskonalić swój język. Na pewno przy dzieciach można będzie się dużo nauczyć, ponieważ będą one nas cały czas poprawiały. W związku z tym, wiele zyska młoda osoba, która znajdzie pracę, jako opiekunka. Będzie mogła się wiele nauczyć, a przede wszystkim będzie w stanie bardzo dobrze zarobić.

Zdecydowanie, jeżeli tylko dziewczyna lubi dzieci i ma do nich podejście, powinna szukać zatrudnienia, jako opiekunka. Dzięki temu, na pewno będzie mogła dobrze zarobić i odpowiednio się rozwijać. Taka praca da jej bardzo dobre perspektywy rozwoju. Warto więc zgłosić się do agencji niań na rynku niemieckim, a na pewno można będzie znaleźć zatrudnienie u jednej z rodzin.

Więcej informacji: www.maschteam.pl