zachodniopomorskie-i-firmy-sprzatajace

0

W branży oferującej sprzątanie usługi i usługi sprzątające w Zachodniopomorskim, województwo to stanowi teren dość trudny do zwojowania – szczególnie, gdy nasza firma dopiero powstaje lub ma powstać i zaczyna działalność od zera. Największą przeszkodę stanowi specyfika regionu: Zachodniopomorskie – jako część Polski najbardziej wysunięta na północny zachód jest niejako najbardziej oddalona od innych dużych ośrodków.

Mówi się, że ze Szczecina jest daleko do każdego innego miasta tej, lub podobnej wielkości. Fakt ten powoduje, że firmy sprzątające w naszym regionie, jeśli w porę zainwestowały spory, przekraczający zazwyczaj możliwości finansowe początkujących, kapitał początkowy, łatwo opanowały i praktycznie zmonopolizowały teren miasta Szczecina w dodatku rozsiały swoje filie po co większych miastach regionu, nie napotykając praktycznie konkurencji ze strony firm pochodzących z innych miast (które nie zdążyły założyć u nas swoich własnych filii). Mniejsze zaś (liczące po 30, 40 tysięcy mieszkańców) miasta w zasadzie mogą stanowić dobrą początkową bazę dla rozpoczynającego działalność firmy sprzątającej, szczególnie dla takiej, która nastawia się na obsługę wszelkiego rodzaju biur i urzędów.

Ciężko będzie nam jednak w takiej sytuacji o szybkie wzbogacenie, a na takim powinno nam zależeć, aby możliwie jak najszybciej dokonać zakupu profesjonalnego sprzętu, który niestety wymaga wielkiego wydatku, ale który jest niezbędny do rozszerzenia naszej działalności na szkoły a potem – gdy odpowiednio przeszkolimy pracowników i wyposażymy ich w jeszcze bardziej specjalistyczny i jeszcze droższy sprzęt – szpitali. Szkoły i szpitale zapewniają największe zyski przy najmniejszym ryzyku rozwiązania umowy przez klienta. Z tym, że, jeśli operowalibyśmy porównaniami – szkoły to kopalnie dla firm sprzątających kopalnie złota, ale szpitale przy nich to prawdziwe El Dorado. Ich obsługa wymaga jednak kosztownego przygotowania z naszej strony.